Vēsture

Uzņēmums ar nosaukumu Orkla Foods Latvija strādā tikai kopš 2015. gada decembra. Tomēr jau vairāk nekā 20 gadus Latvijā un arī tās kaimiņvalstīs ir pazīstami uzņēmuma zīmoli un produkti.

1992. gadā tika dibināts uzņēmums Spilva, kas sāka pakāpeniski pilnveidot ražošanu nelielā konservu cehā Babītes novada Spilvē. Savukārt 1994. gadā darbu sāka uzņēmums Gutta, kas sākotnēji ražošanu attīstīja Ogres novada Ogresgalā.

Gadu gaitā zīmoli Spilva un Gutta apliecināja sevi un atrada savus pircējus, pieauga un modernizējās šo zīmolu ražotnes. 1997. gadā Gutta uzsāka darbu jaunuzbūvētajā rūpnīcā Ķekavas novada Valdlaučos. Būtisku ražošanas izaugsmi Spilva piedzīvoja 2001. gadā, kad modernizācijā tika ieguldīti 2 miljoni latu, un 2008. gadā, kad darbu sāka jaunais ražošanas korpuss. Bet 2009. gadā Spilva iegādājās Latvijā kopš 1991. gada pazīstamo garšvielu zīmolu Latplanta, pārceļot tā ražošanu uz Babītes novadu.

Meklējot ceļus uzņēmuma izaugsmei un attīstībai, jau 2004. gadā par uzņēmuma Spilva stratēģisko investoru tika piesaistīts un par īpašnieku kļuva kompānija Orkla. Pēc desmit gadiem, 2015. gadā, Orkla kļuva arī par Gutta īpašnieku. Norvēģijā bāzētais uzņēmums Orkla tagad ir vadošais plaša patēriņa zīmolu preču uzņēmums Ziemeļvalstīs un Baltijas valstu reģionā.

Nākamais attīstības solis bija uzņēmumu Spilva un Gutta apvienošana vienā uzņēmumā, centralizējot abu kompāniju vadības, administrācijas un loģistikas funkcijas, un līdz ar to padarot efektīvāku abu ražotņu darbu un stiprinot līdzšinējo zīmolu konkurētspēju kā vietējā, tā globālajā tirgū. 2015. gada 30. decembrī pabeigtās restrukturizācijas gaitā SIA Spilva un AS Gutta tika apvienotas vienā juridiskā personā – SIA Orkla Foods Latvija.

coloring.cool