Publicitates_foto_4-aspect-ratio-16-9

Vairāk nekā 500 kilogrami sāls vannām – Rīgas Zooloģiskais dārzs saņem sāls dāvinājumu no “Ādažu” čipsiem

Ko vienam iesaka samazināt, to otram gluži otrādi – iesaka lietot kā vērtīgu ikdienas uztura vai dzīvesveida papildinātāju. Šī gada janvārī Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs dāvinājumā dzīvniekiem saņēma 566 kg sāls. Tieši par šādu apjomu 2023. gadā tika samazināts sāls daudzums “Ādažu” čipsu zīmola “Mazāks sāls” produktu līnijas čipsos.

Šis ir jau otrais šāds “Ādažu” čipsu dāvinājums Rīgas Zooloģiskā dārza iemītniekiem. Šoreiz dāvinājumā dzīvniekiem tiek nodrošināts tieši rupjais sāls, kas ir īpaši būtisks mazajiem ronēniem, kuri ik gadu tiek atvesti uz Rīgas Zooloģisko dārzu no dažādām Latvijas piejūras pludmalēm. Mazie ronēni zooloģiskā dārza profesionāļu rokās visbiežāk nonāk divu iemeslu dēļ – lai izietu rehabilitāciju, ja ir bijušas traumas vai dzīvībai bīstami apstākļi, vai, ja nav spējuši patstāvīgi par sevi parūpēties, lai paaugtos drošā vidē un tālāk tiktu palaisti savvaļā. Rupjais sāls tiek pievienots baseina ūdenim rehabilitējamiem roņiem, kā arī kaisīšanai ap roņu baseiniem.

 

Mēs nepārtraukti sekojam līdzi mūsu patērētāju ikdienas paradumiem un priecājamies redzēt, kā tie mainās līdzi laikam un ikdienas notikumiem. Arvien vairāk cilvēki izvēlas pēc iespējas veselīgākus našķus un uzkodas, tādēļ arī mūsu komanda ik dienu strādā pie tā, lai piedāvājums būtu atbilstošs pieprasījumam. Kampaņas “Tur jau tā sāls, ka mazāk sāls!” laikā mēs ikvienam čipsu mīļotājam vēlreiz atgādinām, ka ir pieejamas arī veselīgākas alternatīvas klasiskajiem iecienītajiem čipsiem – čipsi ar mazāku sāls saturu. Pie tam, nezaudējot garšas kvalitāti. “Mazāk sāls” produktu līnija pieejama patērātājiem jau no 2019. gada, un nepārtraukti esam strādājuši pie tā, lai šos produktus arvien uzlabotu. Sāls daudzumu, ko mums ir izdevies samazināt, mēs ar lielu prieku nododam Rīgas Zooloģiskā dārza iemītniekiem ikdienas veselības uzlabošanai. Šo skaisto iniciatīvu nākotnē plānojam īstenot kā tradīciju,” stāsta “Orkla Latvija” Komunikācijas vadītāja Laura Bagātā.

 

Rīgas Zooloģiskā dārza Dzīvnieku kolekcijas departamenta vadītāja Guna Vītola skaidro, kāda ir sāls nozīme ronēnu rehabilitācijā: “Ievainotajiem vai novārgušajiem roņu mazuļiem, kuri ik pavasari nokļūst zooloģiskajā dārzā, ūdenī vajadzīgs sāls – tas palīdz gan acu veselībai, gan ievainoto ronēnu brūču dezinficēšanai. Iesāļš ūdens – līdzīgi kā dabā – tiem jānodrošina visu laiku, kamēr tie atrodas zoodārza karantīnā, atgūstot veselību un pieņemoties svarā pietiekami, lai spētu atgriezties savvaļā. Rehabilitācijas ilgums atkarīgs no daudziem apstākļiem – piemēram, gadījumos, kad ronēnus smagi sakoduši suņi, tā var ilgt pat vairāk nekā pusgadu.”

 

“Ādažu” čipsi ir zīmols, kas vienlaikus rūpējas par patērētāju labsajūtu un ilgtspējīgu produktu ražošanu, rūpējoties ne vien par pēc iespējas dabai draudzīgāku ražošanas procesu, bet arī pēc iespējas veselīgākām sāļajām uzkodām. Tieši tādēļ tika radīta produktu līnija “Mazāk sāls”. Šo produktu sastāvā ir par 30% mazāk sāls nekā vidēji tirgū esošajiem kartupeļu čipsiem.

 

Sāls samazināšana produktos ir viens no uzņēmuma Ilgtspējas attīstības mērķiem, kas nosaka līdz 2025. gadam par 15% samazināt sāls patēriņu uzņēmuma ražotajiem produktiem. Jau uz šo brīdi uzņēmums noteikto mērķi ir sasniedzis un kopumā samazinājis sāls daudzumu vairākām produktu kategorijām, piemēram, sāļajiem uzkodu riekstiņiem samazinot to par vairāk nekā 25%, dažādiem sāļajiem kraukšķiem par vairāk nekā 20%, DIPI mērcēm par teju 15%, savukārt klasiskajiem kartupeļu čipsiem par teju 10%.

 

Papildu informācijai:

Laura Bagātā

Komunikācijas vadītāja

SIA “Orkla Latvija”

E-pasts: laura.bagata@orkla.lv

Mobilais tālrunis: +371 26115666

www.orkla.lv