Orkla Foods Latvia > Par mums

Par mums

Orkla Foods Latvija ir viens no modernākajiem un lielākajiem ēdienu un ēdiena piedevu ražotājiem Latvijā un Baltijas valstīs. Uzņēmums ar nosaukumu Orkla Foods Latvija strādā kopš 2015. gada decembra, kad tika pabeigta Orkla grupai piederošo kompāniju SIA Spilva  un AS Gutta apvienošana vienā uzņēmumā. Jau vairāk nekā 25 gadus Latvijā un arī tās kaimiņvalstīs ir pazīstami un iecienīti uzņēmuma zīmoli un produkti, kas pieejami tādās kategorijās kā tomātu mērces un kečupi, majonēzes, dresingi, konservēti dārzeņi, ievārījumi un deserti, mārrutki un sinepes, zupas un otrie ēdieni, garšvielas, sulas un nektāri, dzeramais ūdens un kvasa dzēriens, smūtiji.

1992.gadā tika dibināts uzņēmums Spilva, kas sāka pakāpeniski pilnveidot ražošanu nelielā konservu cehā Babītes novada Spilvē. Savukārt 1994. gadā darbu sāka uzņēmums Gutta, kas sākotnēji ražošanu attīstīja Ogres novada Ogresgalā.

Gadu gaitā zīmoli Spilva un Gutta apliecināja sevi un atrada savus pircējus, pieauga un modernizējās šo zīmolu ražotnes. 1997. gadā Gutta uzsāka darbu jaunuzbūvētajā rūpnīcā Ķekavas novada Valdlaučos. Būtisku ražošanas izaugsmi Spilva piedzīvoja 2001. gadā, kad modernizācijā tika ieguldīti 2 miljoni latu, un 2008. gadā, kad darbu sāka jaunais ražošanas korpuss. Bet 2009. gadā Spilva iegādājās Latvijā kopš 1991. gada pazīstamo garšvielu zīmolu Latplanta, pārceļot tā ražošanu uz Babītes novadu.

Meklējot ceļus uzņēmuma izaugsmei un attīstībai, jau 2004. gadā par uzņēmuma Spilva stratēģisko investoru tika piesaistīts un par īpašnieku kļuva kompānija Orkla. Pēc desmit gadiem, 2015. gadā, Orkla kļuva arī par Gutta īpašnieku. Norvēģijā bāzētais uzņēmums Orkla tagad ir vadošais plaša patēriņa zīmolu preču uzņēmums Ziemeļvalstīs un Baltijas valstu reģionā.

Nākamais attīstības solis bija uzņēmumu Spilva un Gutta apvienošana vienā uzņēmumā, centralizējot abu kompāniju vadības, administrācijas un loģistikas funkcijas, un līdz ar to padarot efektīvāku abu ražotņu darbu un stiprinot līdzšinējo zīmolu konkurētspēju kā vietējā, tā globālajā tirgū. 2015. gada 30. decembrī pabeigtās restrukturizācijas gaitā SIA Spilva un AS Gutta tika apvienotas vienā juridiskā personā – SIA Orkla Foods Latvija.

Par ORKLA

Orkla ir vadošais plaša patēriņa zīmolu preču uzņēmums Ziemeļvalstīs un Baltijas valstu reģionā. Orkla grupai ir arī stipras tirgus pozīcijas dažādās produktu kategorijās arī Indijā, Čehijā un Austrijā. Orkla ir Oslo Fondu biržā (Oslo Stock Exchange) kotēta kompānija; tā bāzēta Oslo, Norvēģijā. Orkla apgrozījums 2017. gadā bija 39,6 miljardi NOK (4 miljardi EUR), grupā strādā 18 178 darbinieki.

coloring.cool