Orkla Latvija > Jaunumi > Jaunā cepumu un vafeļu ražotne > “Selgas” jaunās cepumu un vafeļu ražotnes būvniecība Ādažos norit pēc plāna

“Selgas” jaunās cepumu un vafeļu ražotnes būvniecība Ādažos norit pēc plāna

07.04.2021

Spītējot pandēmijas radītajiem apstākļiem, jaunā “Selgas” cepumu un vafeļu ražotnes būvniecība Ādažos norit droši, raiti un pēc plāna. Jau nākamgad ar vismaz 250 jaunām darba vietām vairāk nekā 30 000 m2 platībā plānots, ka darbu uzsāks jau septītā “Orkla” uzņēmuma ražotne Latvijā. Papildus tam 2021. gada aprīlī palielināts uzņēmuma “Orkla Biscuit Production” pamatkapitāls par 10 miljoniem eiro, kopumā veidojot 30 miljonus eiro.

 

“Esam gandarīti redzēt, ka, neskatoties uz Covid-19 ietekmi, “Selgas” ražotnes būvniecība norit pēc plāna un dažos posmos pat ir izdevies apsteigt laika grafiku. Vienlaikus mēs saglabājam mūsu fokusu uz divām prioritātēm šajā projektā – droša darba organizācija, ievērojot veselības aizsardzības pasākumus, kā arī ražotnes atbilstība mūsdienīgām ilgtspējības prasībām. Ņemot vērā augsto aktivitātes līmeni projektā, esam palielinājuši arī uzņēmuma pamatkapitālu, lai varam turpināt tālākos projekta soļus,” skaidro SIA “Orkla Biscuit Production” un SIA “Orkla Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

 

Līdz šim ir pabeigta ražotnes pāļu iedzīšana, pamatu izbūve un pazemes komunikāciju ierīkošana. Savukārt šobrīd jaunās ražotnes teritorijā notiek lietus ūdens novadīšanas sistēmas montāža, ražošanas telpu kanalizācijas un ūdensapgādes sistēmas izbūve, mūra sienu un jumta konstrukciju būvniecība, kā arī gandrīz pabeigta betona kolonnu uzstādīšana.

 

Būvniecības uzņēmuma “Merks” darbinieki strādā divās maiņās, lai komandas nesatiktos un tādējādi mazinātu risku inficēties, kā arī tiek sekots līdzi virknei citu piesardzības pasākumu. Papildus tam būvobjektā ir uzstādītas vairāk nekā 40 kameras, kas palīdz gan uzraudzīt, gan novērtēt procesa gaitu.

 

Kā ziņots iepriekš,Orkla Latvija” mātes uzņēmums nolēmis būvēt vēl vienu ražotni Ādažos, blakus “Laimas” jaunajai ražotnei, tādējādi Latvijā būs jau septiņas “Orkla” ražotnes, no kurām trīs atradīsies Ādažos. Jaunā ražotne specializēsies tikai cepumu un vafeļu ražošanā un būs lielākā šāda veida ražotne Baltijas valstīs un Skandināvijā. Papildus būvniecībai sekos vēl būtiskas investīcijas jaunās iekārtās un ražošanas līnijās, kopumā veidojot pēdējos gados lielākās investīcijas Latvijas pārtikas ražošanas nozarē, kas radīs ap 250 jaunu darba vietu. Kopumā ap 75% no ražotnē izgatavoto produktu tiks eksportēti. Plānots, ka jaunā ražotne sāks darbu 2022. gadā.

 

2020. gada maijā tika dibināts jauns uzņēmums SIA “Orkla Biscuit Production”, kas ir daļa no procesa, lai “Orkla” cepumu un vafeļu ražošanu koncentrētu vienā vietā un uzbūvētu jaunu ražotni Ādažos. Līdz ar to cepumu un vafeļu ražošana no Kungelvas (Zviedrijā) un Rīgas (Artilērijas ielas) tiks pārcelta uz jauno ražotni. Šīs izmaiņas tiks veiktas līdz 2022. un 2023. gadam.

 

Konkursa kārtībā 2020. gada 25. septembrī par jaunās “Orkla Biscuit Production” cepumu un vafeļu ražotnes būvnieku tika izvēlēta būvkompānija “Merks”.